2014 metų pabaigoje Vilniaus senamiestyje, Didžiojoje gatvėje duris atvėrė Creme de la creme aukštosios parfumerijos (haute parfumerie) butikas. Tai jau šeštoji šio prekinio ženklo parduotuvė, ir ketvirtoji suprojektuota „Inblum“ architektų. Ankstesnės Creme de la creme paduotuvės įsikūrė dideliuose prekybos centruose, pakankamai generinėse erdvėse ir aplinkoje, tad unikali šio butiko lokacija ir siaura, „L“ formos erdvė, skatino ieškoti kontekstualesnių sprendimų.
Parduotuvė turėjo įsiterpti į Didžiosios gatvės urbanistinę aplinką, „atsižvelgti“ į parduotuvėlių, kavinių mastelį ir vidinių erdvių uždarumą, pagaliau, 60-ais metais pastatyto ir nekartą rekonstruoto pastato, kuriame įsikūrė Creme de la creme, ažūriškumą. Parduotuvės įėjimas performuotas, įgilinta įėjimo niša. Vidinę erdvę, atsiveriančią anapus vitrinos, pridengia žalvarinis tinklas. Jo šonuose esantys veidrodžiai įleidžia vidun miesto atspindžius, kurie pakeliui netikėtai sušvinta žalvaryje. Pagerbiant 60-uosius, parduotuvėje išlietos terazzo grindys.
Kaip ir ankstesniuose Creme de la creme paruotuvių interjeruose “Inblum” architektai eksperimentuoja su medžiagomis, suranda neįprastus derinius, naudoja itin kokybiškas medžiagas, didelį dėmesį skiria detalėms, atlikimo tikslumui, konstruktyviniai logikai, į kurią įsiterpia netikėtos detalės: erdvę iškreipiančios veidrodinės plokštumos, atektoniški staliukai-konsolės.
Interjero erdvė išilginta, aukšta, siaura, gale užsisukanti. Pradžioje net nėra neaišku kiek ji dar tęsiasi. Už posūkio erdvė užsibaigia makiažo zona su teatrališka veidrodine siena, - begalybės iliuzija. Norėta pabrėžti horizontalų erdvės charakterį ir išvengti skirtingų prekių ženklų identitetų konflikto, todėl perimetru išdėstyti lentynų moduliai sudalinti į tris dalis: apatinę (faneruoti fasadai), skirta sandėliavimui, centrinę – eksponavimui, viršutinę – prekinių ženklų logotipams. „Languose“ tarp lentynų su konsoliškai kabančiais veidrodžiais – personolizuotos prekinių ženklų ekspozicijos. Kasa šioje parduotuvėje labiau primena darbo stalą, taip siekta deformalizuoti pirkimo momentą.
Lėtai judant nedidelėje, lenkto koridoriaus formos erdvėje, kiekviename jos taške atsiveria vis kitas medžiagų, ritmikos, eksponatų derinys. Erdvė prisodrinta ažūro, kurio mastelis suteikia jaukumo, betarpiškumo pojūtį, kuris būdingas ne tik senamiesčiui, bet ir yra universaliai aktualus tiems, kas siekia personalizuoti patį pirkimo-pardavimo procesą.
Projekto tipas: Interjeras
Statusas: Įgyvendintas
Plotas: 50 m²
Realizacijos metai: 2014
Vieta: Vilnius, Lietuva
Komanda: Laura Malcaitė, Dmitrij Kudin, Karolina Jašinskaitė
Nuotraukos: Leonas Garbačauskas