Mizgirių Gintaro muziejus

Projekto tipas: Interjeras

Statusas: Įgyvendintas

Plotas: 222 m²

Metai: 2022

Vieta: Nida, Lietuva

Komanda: Dmitrij Kudin, Laura Malcaitė, Karolina Jašinskaitė

Ekspozicijos koncepcija: Ralph Appelbaum Associates (RAA)

Nuotraukos: Norbert Tukaj

Interjero idėja – lytėjimo, šviesų bei akustinio pojūčio dėka sukurti atmosferą įtraukiančią lankytoją į atskirą, pilną atradimų gintaro pasaulį. Atmosfera yra kintanti kartu su interaktyvios ekskursijos tąsa, vedančią lankytoją per gintarmedžio mišką, jūrą ir kopas, per pasakas ir legendas, kartu su žmonėmis atsidavusiais gintarui.

Muziejus suprojektuotas kultūros paveldo pastate, statytame XX a. 4 dešimtmečio pabaigoje – buvusiuose Nidos jaunimo nakvynės namuose. Išlikę seno interjero elementai – dalis perdangos virš pirmo aukšto, mediniai drožinėti stulpai su pjaustytais spyriais – sufleruoja kuriamų interjero elementų medžiagiškumą bei spalvą.

Muziejaus erdvėje gintaras tampa tyrimų objektu, o lankytojas – tyrėju, keliaujančiu erdvėje ir laike, matančiu, girdinčiu, liečiančiu, uostančiu ir išbandančiu mokslininku.

Muziejaus erdvėje, gintaras, retrospektyviai pristatytas kaip reiškinys bei fenomenas, skrupulingai išeksponuotas, išdidžiai užima savo svarbią vietą Lietuvos kultūros kontekste.