Les Sens de Beaulieu  kvepalų parduotuvė

Projekto tipas: Interjeras

Statusas: Įgyvendintas

Plotas: 120 

Realizacijos metai: 2022

Vieta: Beaulieu-sur-Mer, Prancuzija
Komanda: Laura Malcaitė, Dmitrij Kudin, Renata Mickevičiūtė, Margarita Podagelytė

Nuotraukos: Darius Petrulaitis

Ši kvepalų parduotuvė nori tapti prisiminimu, atviruku iš minkšto ir šilto atostogų pasaulio, kurio jausmas išėjus iš parduotuvės ar net išvykus iš Prancūzijos Rivjeros miestelio Beaulieu-sur-Mer dar ilgai nepalieka. Grįžta kartu su Terracotos paplūdimiais, vietos architektūra, medžiagomis ir tekstūromis, vasaros kaitra ir sūriu šiltos žiemos vėju. Visi šie pajutimai ir tapo parduotuvės interjero kūrimo įrankiais.
Parduotuvė įsikūrusi 7-ajame XX a. dešimtmetyje ant prieškariu čia stovėjusio namo griuvėsių, buvusios namo bromos vietoje. Čia išsaugoti originalūs skliautai, atskleidžiantys unikalią laikotarpių sandūrą.
Erdvių įvairumas įkūnytas ir parduotuvėje - netikėtai aukšta įėjimo erdvė su atsiveriančiu vaizdu į Alpes, kamerinė erdvė po antresole, ir privatesnė erdvė antrame aukšte, kurioje iš arti matomi skliautai ir jais įrėmintas vaizdas į kiparisus ir teniso kortus. Erdvei bendrumo suteikia visose erdvėse komponuojami terakotinius indus primenantys kevalo formos baldai. Flirtuojant su istorine vietos atmintimi, dialogas papildomas šiuolaikinėmis priemonėmis suformuota paladijistinio lango baldine interpretacija. Pirmojo aukšto erdves sujungia lenkto medžio lukšto ,,kolonada”, įkvėpta prancūziškojo Viduržemio vilų architektūros. Ši erdvė skiriama didesniesiems kvapų namams. Po antresole įkuriama mažesniųjų kvapų ir kosmetikos namų produkcija. Antresolėje esantis aukštas intymesnis. Čia dėmesys sutelkiamas į išskirtines kvapų kolekcijas - iš ,,kevalų” suformuotame perimetre kiekvienai kolekcijai skiriama po atskirą kevalinę struktūrą.
Parduotuvė turi ir naturalią -dienos, ir vakaro šviesos scenarijus. Tad erdvinė patirtis ir atmintis gali skirtis priklausomai nuo momento, kuriuo ateinama į parduotuvę.