Moduliniai Namai

Projekto tipas: Privatūs

Užsakovai: Stratohome
Komanda: Laura Malcaitė, Dmitrij Kudin, Margarita Podagelytė, Renata Mickevičiūtė,  Laura Gaižutytė, Laurynas Liberis

Stratohome komanda: konstruktorius: Vitalij Naruševič, Inžinerė: Rita Matusevičiūtė, konsultantė: Ingrida BeržanskytėKartu su užsakovais Išsikėlėme tikslą sukurti aukšto architektūrinio lygio šiuolaikinę modulinių namų sistemą. Pasiūlyti tokius namus, kuriuose nesijaustum lyg laikinam būste. Sukūrėme šios sistemos architektūros konstravimo taisykles, kurios leisų pirkėjui renkantis namą, beveik savarankiškai prisitaikyti jį pagal poreikius neprarandant architektūros kokybės.

Sistema
Yra sukurti keturi namų tipai: micro, tiny, standart ir freeform. Ši tipologija turi savo vidinę kombinatorinę logiką, kuri leidžia konstruoti įvaraus išplanavimo namus. Taip pat sistemai norėjome suteikti individualumo ir išskirtinumo jausmą, kad žmonės įsigydami šiuos namus, jaustūsį nusipirkę namą pritaikytą individualiems poreikiams, o ne beveidį tiražuojamą daiktą. Tam pasitelkėme eksterjero ir interjero apdailų bei inžinerinių sprendinių individualizavimo matricą. Ši modulinė namų sistema labai lanksti ir gali būti pritaikyta įvairiose situacijose tiek skypo, tiek konteksto prasme. Galiausiai pats principas leidžia sistemą pritaikyti ir kitoms,- visuomeninėms funkcijoms.

Eksterjeras
Eksterjero apdailai siūlomos keturios apdailos medžiagos: cinkuota skarda, mediena ( deginta arba termomediena) , nendrės, bei vertikaliai želdintas parapetas. Taigi, galima susikurti savo individualų derinį renkantis sienų ir parapetų apdailą, kuri gali būti vientisa arba kombinuota.
Interjeras
Yra parengta 3 tipų vidaus interjerų pasirinkimo matrica: solid, mix ir combo. Solid skirta minimalistinio gyvenimo būdo žmonėms. Čia visa vidaus apdaila ir integruojami baldai yra vienos medžiagos ir spalvos . Labiausiai tinkama micro ir tiny namų atveju. Mix sistema, tai kuomet galima rinktis vienos medžiagos ir spalvos sienų, lubų ir grindų perimetrą ir kitos medžiagos bei spalvos integruotų baldų sistemą. Combo tai trijų apdailos medžiagų kombinacija visuose paviršiuose. Taip pat visais atvejais iš kelių variantų galima rinktis vonios apdailą, santechnikos įrenginius, apšvietimo sistemą, tekstilę, bei neintegruojamus baldus ( stalus, kėdes ir pan.) . Šios pasirinkimų galimybės, leidžia pilnai individualizuoti interjerą, nebijant, kad pas kažką bus analogiškas.

Aksesuarai
Galima rinktis aksesuarų sistemą t.y. Langines, terasas, stogines ir lauko sandėliukus/spintas, montuojamas prie fasadų. Šie aksesuarai yra suprojektuoti indvidualiai šiam projektui.
Tvarumas
Namų statybai ir įrengimui parinktos ekologiškos, mažiau žalą klimatui darančios arba absorbuojančios anglies dvideginį konstrukcinės medžiagos, interjero apdailos medžiagos – be lakiųjų organinių junginių ir formaldehidų. Projektuojant buvo laikomasi principo, kad namai turi būti tvarūs ir nekenksmingi juose gyvenantiems žmonėms.
Iš esmės, tai yra unikali sistema, kuri leidžia pirkėjui sutaupyti labai daug laiko ir finansinių išteklių projektuojant, statant ir įsirenginėjant namus ir tuo pačiu turėti šiuolaikiškos architektūros, tvarų objektą.

Santrauka:
INBLUM projektas - modulinių namų sistemą. Sukūrėme architektūros konstravimo taisykles, kurios leistų pirkėjui renkantis namą, beveik savarankiškai pritaikyti jį pagal poreikius neprarandant architektūros kokybės. Sistema leidžia konstruoti įvairaus išplanavimo namus panaudojant plačią eksterjero ir interjero apdailos medžiagų paletę.
Pristatomas gyvenamojo namo projektas yra parengtas pagal sukurtą sistemą. Eksterjero medžiagos – deginta mediena, nendrės.