Namai ant stogo

Projekto tipas: Interjeras

Statusas: Įgyvendintas
Plotas: 197 m²
Realizacijos metai: 2018
Vieta: Vilnius, Lietuva
Komanda: Laura Malcaitė, Dmitrij Kudin, Karolina Jašinskaitė, Gintautas Gutauskas
Nuotraukos: Darius Petrulaitis

Eidami gatve šių namų nepamatysite. Tai vieta kur gali pasislėpti nuo aplinkos šurmulio, tačiau tuo pačiu jaustis neatsiejama nuostabaus miesto dalimi.

 

Šių namų, esančių Vilniaus Naujamiestyje, erdvės susideda iš trijų dimensijų- privačios, viešos-vidaus, ir viešos- lauko erdvės.  Lauko erdvė čia neatsiejama vidaus dalis dėka architektūros duotybių- 5.5m stiklo sienos ir terasos juosiančios kone visus apartamentus.

 

Erdvė- tai pagrindinė šių namų vertybė ir komforto matas. Erdvė sluoksniuojama ne tik horizontaliai- aukštais, bet ir vertikaliai: užuolaidomis, stiklo pertvaromis, funkcijomis. Užuolaidos čia veikia scenografiniu principu,  atlieka ne tik priedangos funkciją,  kartu tai lygiavertis erdvę konstruojantis elementas - „minkštoji siena“, kurios daugiasluoksniškumas  atsiskleidžia būnant antrame aukšte, kuomet vienos erdvės užuolaidos sluokniais atskleidžia kitas erdves- įskaitant ir  lauko erdvę.

 

Viešą vidaus erdvę ( sveitanė, valgomasis ir virtuvė)  nuo privačios – miegamųjų skiria natūralaus medžio faneruotės baldinė struktūra. Tokiu būdu nubrėžiama vizualinė riba tarp to kas yra vieša ir to kas privatu.

 

Medinės lubos šiek tiek  „įžemina“  įspūdingą erdvės aukštį, kartu veikia kaip jungtis tarp pirmo aukšto viešos ir antro aukšto privačių erdvių.

 

Antrame aukšte esantys miegamieji projektuoti  tokiu principu, kad neprarastų ryšio su aplinka, stiklo vitrinos ir monolitinis turėklas viename iš kambarių virsta mikro balkonu, kuris sukuria pastato pastate iliuziją, žvelgiant tiek iš išorės, tiek iš vidaus.

 

Monolitinės erdvinės struktūros čia įgauna rafinuotumo specialiai šiems namams kurto grindų terazzo  rašto, sofistikuotų baldų, bei medžiagų, kurios ilgainiui taps tik tauresnės, pagalba.