Pavilnių regioninio parko Ribiškių kraštovaizdžio draustinyje rekonstruotas gyvenamasis namas su ūkiniais pastatais. Projektu buvo siekta atspindėti vietos dvasią, kontekstualiai ir jautriai išpildyti modernaus namo poreikius. Nenutraukti ryšių su praeitimi, bet tuo pačiu kurti ir dabarties savastį, tapo vienu iš pagrindinių iššūkiu. Neeksponuoti architektūrą, o „panardinti“ ją sename obelų sode. Įpatoginti namą reljefe, o gyventojus aplinkoje.
Esamo gyvenamojo namo bei pagalbinių pastatų istoriškai susiformavusi urbanistinė kompozicija išskiriama kaip pagrindinė saugomos teritorijos vertybė ir tampa naujai formuojamo pastatų komplekso pagrindu. Tuo tarpu esami pastatai nėra vertingi ir yra pilnai perstatomi, didinami jų tūriai ir priskiriamos naujos funkcijos.
Santūri archetipinių dvišlaičių tūrių architektūra, savo formos viduje, yra dekonstruojama taip, kad atsirastų vietos terasoms, gražiausiems vaizdams ir šviesai pro langus, pastatų peršviečiamumui bei intymių erdvių atsiradimui. Kaip antai, vienas iš pagrindinio pastato, vakarinio fasado vitrininių langų pasukamas Liepkalnio slidinėjimo trasos kryptimi. Tokiu būdu žiemomis namo šeimininkai gyvena Breigeliškame peizaže.
Ryšis laukas-vidus yra dominuojanti namo tema, su palydinčia saule laiptuota terasa atkartojančia esamą reljefą, išsaugotu senų obelų sodu ir minimalistiniu interjeru įrėminančiu sezonų kaitą už lango. O ryšis praeitis-dabartis-ateitis šiame projekte juntamas labiausiai, vietos istorija tęsiasi per transformaciją, seni pastatai virsta naujais, o nauji palaipsniui senais. Dėl šios priežasties, namų apdailai pasirinkta natūralios maumedžio medienos apdaila.
Projekto tipas: Privatus gyvenamasis namas su pagalbiniais pastatais
Statusas: Įgyvendintas
Bendras pastatų plotas: 236 m²
Skypo plotas: 20a.
Realizacijos metai: 2022
Vieta: Vilnius, Lietuva
Komanda: Laura Malcaitė, Dmitrij Kudin, Rūta Kazėnaitė, Eglė Dimaitytė
Landšafto architektūra: terrafirmaLT, Ramunė Sanderson
Nuotraukos: Norbert Tukaj