RASŲ NAMAI

Tai yra vienas iš Pavilnių regioniniame parke esančių „Rasų kvartalo“ namų, „pakibusių“ virš šaudmenų saugyklų istorinių sienų.  Šiame kvartale  archetipinio tradicinio silueto formos namai harmoningai įsilieja į aplinką. Didžiuliai vitrininiai langai “žvelgia” į regioninio parko šlaitus ir slėnius, bei užpildo  namo interjerą neįtikėtinai paveikiais peizažais.

 

Iš čia kyla ir interjero koncepcija, išeksponuoti kvartalo architektūros užmanymą harmonizuotis su aplinka, sukurti nepretraukiamą ryšį tarp išorės ir vidaus, gal net labiau leisti gamtai domintuoti santykyje su architektūra. Tuo pačiu kurti interjerą sekant užmanytomis architketūros formomis. Interjero elementais tik pabrėžiant ir  užakcentuojant esamas namo proporcijas, kurios ypatingai charakteringos  antrojo namo aukšte.

 

Šis dviejų aukštų, 96m2 namas skirtas keturių asmenų jaunai šeimai, savo kompaktiškumu primentantis japonišką erdvių sanklodą. Todėl sprendžiant funkcinę šių namų sandarą, maksimaliai visos erdvės išnaudojamos daiktų laikymui, o utilitarūs sprendimai estetizuojami minimalistinio dizaino bei medžiagiškumo pagalba. Todėl iš pirmo žvilgsnio čia sunku identifkuoti kur yra sienų apdaila, o kur durys į kitą kambarį ar spintą.

 

Pirmąjame namo aukšte yra miegamieji bei vonia. Antrąjame sveitainė su virtuve. Virtuvės elementas konstruojamas kaip atskiras, žemesnis tūris, kurio “stogas” skirtas jaukiems pasisėdėjimams, knygų skaitymui, vaikų žaidimams. Šis tūris tai aliuzija į dažnai pasakose, miško trobelėse egzistuojantį didelį pečių. Tiesa, kol kas vaikai per maži, tad saugumo sumetimais nėra ir kopėčių.

 

Interjero erdvių išorinis kevalas  nuo grindų iki lubų yra baltas. Tai– fonas aplinkai.  Didžioji dauguma baldinių korpusinių ir apdailos  elementų konstruojama iš CLT plokštės ( pušies klijuoto masyvo plokštė). Natūralus medis šiame interjere  nėra atsitiktinis elementas. Tai– tęstinumas. Esamos namo betono konstrukcijos dažomos baltai išsaugojant betono faktūrą. Tai –taktiliškumas. 


Projekto tipas: Interjeras

Statusas: Įgyvendintas
Plotas: 96 m²
Realizacijos metai: 2018
Vieta: Vilnius, Lietuva
Komanda: Laura Malcaitė, Dmitrij Kudin, Karolina Jašinskaitė
Nuotraukos: Darius Petrulaitis

Pastato nuotrauka: Norbert Tukaj

 

Projektas gavo apdovanojimą - Honourable mention in Häuser awards.