Transformuojamas butas

Kintančios erdvės

 

Šio nedidelio 63 m2 buto erdvę galima formuoti ir transformuoti pagal savo poreikius. Slankiojančių pertvarų ir funkcinių zonų išdėstymas leidžia susikurti net aštuonių skirtingų erdvių variantus.

Mažame bute erdvė ir natūrali šviesa yra itin svarbios vertybės, nes dažniausiai trūksta vieno arba kito, o kartais abiejų.

Kambarių, kaip izoliuotų erdvių, sąvoka ištirpsta, kai atidaromos slankiojančios pertvaros, skiriančios skirtingas funkcines zonas, ir natūrali šviesa užpildo buto erdvę iš visų pusių kur yra langai. Erdvės tampa susijusios vizualiniais ryšiais, o butas apeinamas ratu. Šių slankiojančių sistemų dėka erdvė lengvai dalinama, prisitaiko prie žmogaus poreikių, nuotaikos, tarsi susitapatina su juo.

Buto erdvę apibrėžia tik išorinis sienų kontūras. Jo atskyrimus formuoja ne sienos, bet baldų tūriai. Taip taupiau išnaudojama erdvė. Vienintelė patalpa su pertvaromis-sienomis yra vonia. Baldai ne tik funkcionuoja kaip judančios sienos, jie tampa ir buto apdaila.

Monumentalias juodas spintas atsveria smulki parketo faktūra, juvelyriškos baldų konstrukcijos. Interjere naudojamos dvi pagrindinės apdailos medžiagos: eglute suklotas ąžuolo grindų parketas, bei juoda MDF plokštė. Horizontali grindų danga pratęsiama ir vertikaliuose paviršiuose. Tai sukuria tam tikrą erdvės be pabaigos ar veidrodinio atspindžio įspūdį.


Projekto tipas: Interjeras
Statusas: Įgyvendintas
Plotas: 63 m²
Realizacijos metai: 2015
Vieta: Vilnius, Lietuva
Komanda: Dmitrij Kudin, Laura Malcaitė, Janina Basova
Nuotraukos: Darius Petrulaitis